Nace Gantar državni prvak v judu

18.7.2024

Konec maja je v Športni dvorani Žiri potekalo državno prvenstvo v judu do 14 in 23 let, ki ga je organiziral Judo klub Žiri v sodelovanju z Judo zvezo Slovenije.

Naslov državnega prvaka do 60 kg je osvojil 13-letni Nace Gantar iz Malenskega Vrha.

Preteklo leto mu je zlata medalja za las ušla, zato je letošnje in naziva državnega prvaka še bolj vesel: »Ta naziv mi izjemno veliko pomeni, saj je to najboljša uvrstitev do sedaj, sem najboljši v državi v kategoriji U14 do 60 kg!« Posebnih priprav za to tekmovanje ni imel, le treningi so bili pol ure daljši. »Konkurenca je bila huda, a sem dobro poznal nasprotnike ter njihov način bojevanja. Najtežji sta bili druga in zadnja borba, a je bila sreča na moji strani,« ponosno pove Nace Gantar. Glede na to, da tudi sicer trenira v Žireh, je bilo tekmovanje zanj nekoliko bolj stresno, a je bila zmaga toliko slajša. Poleg treningov trikrat tedensko – za prevoz nanje je hvaležen mami Marinki–, učenja in dela na kmetiji prostega časa ni prav veliko. Konec šolskega leta je osvojil zeleni pas, zdaj pa že uživa v zasluženih počitnicah.